prerábka jedálneAhojte 😊

Dnes Vám ukážem prerábku/postupne zariaďovanie našej jedálne. Od nasťahovania bude krásnych 6 rokov (zima 2011). Na začiatku bol len stôl a stoličky - základ na Vianoce.  V archíve som našla aj fotku po nasťahovaní (foto na konci).  

Takto to vyzerá u nás dnes 09/2017. Stoličky budu jednotnejšie. Kvôli fotke som iba zozbierala, ktoré mám práve dokončené do letného domčeka ( ten Vám tiež čoskoro predstavím :-) ) 

Najaktuálnejšia fotografia.
Najviac sa teším, že máme hotový stôl. Môj manžel zo začiatku nesúhlasil s prerabkou, ani počuť o tom nechcel 😯 Po 5 rokoch prehovárania som sa pustila do brúsenia. 😇
Drevená misa z babkinej povaly nesmie chýbať na stole. 
Druhý na rad prišiel príborník, mal slúžiť len dočasne, ale sa u nás nejako udomácnil. Fotka z jari. Zase som niečo maľovala a nemám to ešte dokončené. Plagát mi maľovala úžasná Zdenka, nájdete ju na FB Gnatural.sk

Naša min 3 krát prerobená skrinka, najprv bola biela, potom modra a opäť som ju dala na bielo :-) Posledne na rad prišli stoličky. Dokončenú mám len jednu, a takéto budu 6 ks + 2 ks čierne. 
Bola vo veľmi zlom stave, podarilo sa mi ju zachrániť a je úžasná :-) 

 ♲


po nasťahovaní
- hlavným bodom bol stôl, príborník a skrinka. 
Doska je vybrúsená a vykartčovaná. Na povrchovú úpravu sme použili tvrdý voskový olej OSMO - biela transparent. Morila som.
príborník a skrinka mali isť na smetisko
Skrinka v rôznych fázach prerábky. Využívaná bola na kadečo, nateraz sme jej našli miesto v jedálni.


Teším sa na ďalší príspevok o našom letno domčeku :-) 

Pekný deň želám  


Komentáre

 1. Si skvelá!
  Všetko sa mi páči, ale kreslo a stolička najviac:-)
  U teba ako:
  http://vintage-house.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeeej diky :-) jj kreslo je fakt pecka , ja už si ani neviem predstaviť isť kúpiť nábytok do obchodu :-D a idem mrknúť na tvoj blog :-)

   Odstrániť
 2. Současný stav se mi moc líbí. Hlavně různorodé židle na mě působí super uvolněně. Škoda, že půjdou pryč :)
  A krásně nafoceno.
  Hezký den,
  M.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :-) áno aj mne sa veľmi páči takto, toto je u nás tak už cca pol roka, ako sa poznám tak stoličky budem presúvať hore dole. No musím skúsiť aj trošku zjednotiť :-) ešte raz ďakujem :-)

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky